Open Nav

Velikonoce v ZOO Zlín

Úvod Novinky Velikonoce v ZOO Zlín

Zlínská zoo je teď ideálním místem ke strávení nadcházejících velikonočních svátků. Jaro se zde již naplno rozběhlo. Areál zoo, především okolí zámku Lešná, rozzářily tisíce květů narcisů, tulipánů a hyacintů, rozkvetly také magnolie, zlatice a rododendrony. Do letních příbytků se postupně vracejí exotičtí ptáci a savci, kteří zimu trávili v chovatelském zázemí. Výrazně ožila etiopská oblast, venkovní expozice si znovu užívají atraktivní dželady, surikaty, hyeny včetně tříměsíčního mláděte, antilopy kudu nebo domácí skot zebu. Rušno je u klokanů rudokrkých, kde z bezpečí máminých vaků vykukuje hned 10 klokánků. V expozici Hala-Bala se můžete těšit na setkání s prvním mládětem gibonů stříbrných.

Během velikonočních svátků doporučujeme zavítat i do zámku Lešná. Zámecké interiéry doslova rozzáří jedinečná velikonoční výzdoba. Každý z 11 pokojů bude mít osobitou výzdobu, záplavu živých květin doplní nakvetené dřeviny jako například třešně, kočičky, zlatice, magnolie, hnízda z proutí a samozřejmě symbolika velikonočního vajíčka. Velikonočně vyzdobený zámek mohou návštěvníci obdivovat již od Zeleného čtvrtku, kdy bude zámek otevřen od 10.00 do 16.00 hod. Od pátku 19. dubna do Velikonočního pondělí 22.4. můžete do zámku zavítat od 9.30 do 18.00 hod. Poslední prohlídky probíhají vždy půlhodinu před koncem otevírací doby. 

Během celých Velikonoc je ZOO Zlín otevřena od 8.30 do 18.00 hod. Občerstvení zajistí 5 restaurací, k dispozici bude také Chocolatérie a Kefa bar s etiopskou kávou.

Elektronické vstupenky

Pro velikonoční návštěvu doporučujeme zakoupit na našem webu elektronické vstupenky. Odpadne tak jakékoliv čekání u pokladny, jejich objednání a doručení na e-mail je otázkou pár minut. Navíc jsou levnější než při zakoupení v pokladnách.

Velikonoce v ZOO Zlín Velikonoce v ZOO Zlín Velikonoce v ZOO Zlín Velikonoce v ZOO Zlín Velikonoce v ZOO Zlín Velikonoce v ZOO Zlín

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín