Novinka

Během Velikonoc k nám zavítalo 35 000 návštěvníků!

Během Velikonoc k nám zavítalo 35 000 návštěvníků!

Děkujeme za Vaši fantastickou přízeň! Od čtvrtku 28. března do pondělí 1.4. si návštěvu zlínské zoo nenechalo ujít 35 190 návštěvníků.

Velikonoční svátky patří v Zoo Zlín ke dnům s velmi vysokou návštěvností. Zájem o prohlídku areálu zahrady i v letošním roce byl fantastický, návštěvu si nenechalo ujít 35 190 návštěvníků. Nejvyšší návštěvnost zoo zaznamenala v sobotu 30. března, kdy přišlo 10 356 návštěvníků. Obrovský pětidenní nápor jsme zvládli bez problémů, díky úzké spolupráci s Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice a s Městskou policií Zlín se podařilo zajistit také dopravní obslužnost a parkování v okolí zahrady.

K vysoké velikonoční návštěvnosti zoo přispělo i krásné jarní počasí. „Děkujeme návštěvníkům za tak fantastickou přízeň. Udělali jsme maximum proto, abychom na velikonoční svátky zahradu co nejlépe připravili a poskytli perfektní návštěvnický servis. K dispozici bylo všech osm pokladen, posílili jsme obsluhu u turniketů, motivovali k nákupu elektronických vstupenek. V zámku jsme denně nabídli 11 prohlídek, v areálu fungovaly všechny restaurace i občerstvení, zahrada jela skutečně na maximum. A opět se potvrdilo, že při počtu 8 000 osob dokážeme vše zvládnout,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský. Jak dále dodal, návštěvnost ve výši deset a více tisíc osob za jeden den je na zajištění návštěvnického komfortu již velmi náročná. „V takovém případě je řešením rozšíření areálu v podobě našeho projektu Karibuni a také další navýšení parkovišť,“ vysvětlil ředitel Horský.

Obrovský zájem návštěvníků během celých Velikonoc měl samozřejmě vliv i na dopravní situaci. „Ačkoliv u zoo je k dispozici 1 800 parkovacích míst, což je nejvíc v rámci všech českých zoo, při mimořádné návštěvnosti se na zaparkování může déle čekat. Chci poděkovat Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice za posílení hromadné dopravy během Velikonoc, podle získaných informací Zlíňáci MHD opravdu využívali. A velmi děkuji i Městské policii Zlín a všem jejím strážníkům. Jejich pomoc je pro zvládnutí dnů s vysokou návštěvností opravdu zásadní,“ vyzdvihnul dlouholetou spolupráci ředitel Horský. Plně se to projevilo v sobotu 30. března, kdy dopravní nehoda dopoledne uzavřela důležitou příjezdovou cestu k zoo. „Zbývající příjezdové komunikace tak čelily enormnímu zatížení. Bez pomoci Městské policie by doprava v okolí zoo zřejmě zkolabovala,“ zdůraznil ředitel Roman Horský.

2.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Máme tři mláďata vyder obrovských!

Tři mláďata vyder obrovských, která se narodila letos na konci ledna, už uvidíte v tropické hale Yucatan. Přijďte se podívat!

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Opět jsme odchovali čáje chocholaté

Máme velkou radost! Podařilo se nám navázat na loňský úspěch a opětovně odchovat 2 mláďata čáje chocholaté.

Objevte nové věci

Odchov supa chocholatého je světovým úspěchem!

Máme velkou radost. Po 8 letech chovu slavíme první úspěšný odchov supa chocholatého. Ve světě se za uplynulý rok podařilo odchovat pouze 5 mláďat tohoto afrického supa.

Objevte nové věci

Návrat sýčků do volné přírody

Zoo Zlín již několik let aktivně posiluje volně žijící populaci sýčka obecného. Tato drobná sova patří mezi nejohroženější druhy ptáků v ČR, celková populace je odhadována na méně než 100 párů.

Objevte nové věci