Novinka

Škola čar a kouzel Vespertilio

Škola čar a kouzel Vespertilio

Čarodějná moc nabírá před prvním májovým dnem na síle a zámek Lešná se o víkendu 28. a 29. dubna promění ve Školu čar a kouzel Vespertilio.

Čarodějná moc nabírá před prvním májovým dnem na síle a zámek Lešná se o víkendu 28. a 29. dubna promění ve Školu čar a kouzel Vespertilio. Učitelé čar a kouzel očekávají nové zájemce o studium, kteří na prohlídku školy dorazí náležitě upravení, to znamená v kouzelnických pláštích, s kouzelnickými klobouky a případně i hůlkami. Ve škole se děti seznámí s kouzelnickými předměty, poznají tajemnou moc kouzelných tvorů a ochutnají čarodějnou kuchyni. Zámkem je provede ředitelka školy Viki Kostivalová, učitelka obrany proti černé magii madam Vampová, nebo některá z jejich kolegyň čarodějek.

A kde škola přišla k názvu Vespertilio? Zámek Lešná je doslova protkaný systémem odvětrávacích šachet a menších komínů, které se však léta nepoužívají. A tak se v nich zabydleli netopýři, latinsky vespertilio. Návštěvníci prohlídek se na zámku dozví i pár zajímavostí o těchto tajemných nočních tvorech. Učitelé ze školy Vespertilio slibují, že každý zájemce si bude moci jednoho netopýra odnést domů.

Prohlídky Školy čar a kouzel se konají v sobotu 28. a v neděli 29. dubna. První prohlídka začíná v 10.00 hodin a poslední v 15.30 hodin.

29.04. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rozsvícení vánočního stromu a světelné výzdoby

V neděli 11. prosince oficiálně přivítáme ve zlínské zoo letošní Vánoce! Těšit se můžete na Mikuláše, anděla a čerty, vánoční program, naše voňavé překvapení a společné rozsvícení vánočního stromu.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Sloni si již užívají nový pavilon v Karibuni

Máme velký důvod k radosti. Trojice slonic s osmnáctiměsíčním slůnětem na výbornou zvládla přesun do dokončeného chovného zařízení v Karibuni! Přinášíme první fotografie.

Objevte nové věci

Akce pro obyvatele Zlínského kraje slavila úspěch

Zájem o speciální akci pro obyvatele Zlínského kraje byl mimořádný. Za 7 dní k nám zavítalo 34 000 návštěvníků. Děkujeme!

Objevte nové věci

Návštěva japonského velvyslance

V sobotu 15. října zlínská zoo hostila velmi vzácnou návštěvu. Ředitel zoo Roman Horský zde přivítal velvyslance Japonska Jeho Excelenci pana Suzukiho a tajemníka velvyslance pana Itó.

Objevte nové věci