Novinka

19. června oslavíme první narozeniny slůněte

19. června oslavíme první narozeniny slůněte

Přijďte s námi v neděli 19.6. oslavit 1. narozeniny prvního afrického slůněte České republiky! Čeká na vás pestrý program a také oficiální křest slůněte. A kdo že bude kmotrem?

Křtiny proběhnou přímo ve stávajícím výběhu slonů. Od 14.00 hod. budete moci pozorovat přípravu narozeninového dortu, který bude obsahovat ty největší "sloní" laskominy - banány, hrozny, jablka, seno, větvičky stromů, salát nebo čínské zelí. A protože první narozeniny prvního afrického slůněte České republiky jsou mimořádnou událostí, mimořádný bude i dort. Na výšku dosáhne téměř dvou metrů a zdobit jej bude velká jednička.

V 15.00 hod. za účasti ředitele Romana Horského přivítáme našeho kmotra. Bude jím Roman Staša, vítěz soutěže MASTERCHEF ČESKO 2020. Roman je napajedelský rodák a také velký příznivce zlínské zoo. Kmotrem zvířete se stane vůbec poprvé. "Je to pro mne velká pocta, že se stanu kmotrem tak výjimečného mláděte. Slůně sleduji od samého počátku, už několikrát jsem se byl na mého "kmotřence" podívat. Věřím, že si nedělní oslavu všichni užijeme, určitě se přijďte podívat. A protože k správné oslavě patří i dobré jídlo, společně si také zavaříme," s úsměvem pozval Roman Staša.

Program oslav:

 • 10.00-14.00
  zábavné dílničky a fotokoutek na nádvoří zámku Lešná 
 • 14.00-15.00   
  příprava narozeninového dortu ve výběhu slonů
 • 15.00             
  křest slůněte
 • 15.10             
  Zyqarri a slonice porcují dort
 • 16.00-17.00
  zábavné vaření s Romanem Stašou na nádvoří zámku Lešná, autogramiáda Romana Staši.

Dražba cukrářského dortu
V rámci nedělní oslavy také vystavíme obří 35 kg dort ve tvaru slůněte, který na podporu chovu slonů ve zlínské zoo upekla cukrářka Radka Otavová. V pátek 17.6. bude totiž ukončena první česká dražba dortu ve prospěch zvířete (https://www.papilio.cz/online-auction/21/item/001?page=0). Jsme moc zvědaví, jak celá charitativní aukce dopadne. Ještě než se vydá ke svému vydražiteli, vystavíme jej na nádvoří zámku Lešná v rámci narozeninové oslavy. A možná jej všichni i ochutnáme, pokud se vydražitel rozhodne rozdat dort přítomným návštěvníkům.

15.06. Sdílet článek

Mohlo by vás zajímat

čtěte TAKÉ

Rodina vyder obrovských se rozrostla o 4 mláďata

Slavíme další chovatelský úspěch. V tropické hale Yucatan můžete obdivovat čtyři mláďata největších vyder na světě.

Objevte nové věci

Mohlo by vás zajímat

Mimořádný odchov marabu menšího

Zoo Zlín slaví chovatelský úspěch světového významu. Tím je odchov mláděte marabu menšího, vzácně chovaného čápa z jihovýchodní Asie.

Objevte nové věci

Cena hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná

Zoo Zlín získala prestižní Cenu hejtmana Zlínského kraje za opravu střechy zámku Lešná!

Objevte nové věci

Opět startuje komentované krmení

Po téměř tříleté pauze (covidová omezení) znovu rozbíháme oblíbené komentované krmení! Od 1.7. se na vás každý den těší naši komentátoři hned na 8 stanovištích. A nebudou chybět i jaguáři!

Objevte nové věci