Open Nav

Napište nám

Úvod O nás Napište nám

10.03.2020 | Ester Brousilová | esterka01.b@seznam.cz
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli budete mít v pátek 13.3 normálně otevřené. Děkuji za odpověď. Brousilová
Odpověď ZOO
Dobrý den, zoo zůstává otevřena, z preventivních důvodů jsou však až do odvolání uzavřeny dvě největší vnitřní expozice - Zátoka rejnoků a tropická hala Yucatan.
06.03.2020 | Mirek jonak | Mirajonak@seznam.cz
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli máte stále v opatrovnictví orli korunkatý a jeli možno při návštěvě zoo v měsíci březnu je vidět? Děkuji za odpověď
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, orly korunkaté máme stále v chovu, zimní období však tráví v chovatelském zázemí. Děkujeme za pochopení.
05.03.2020 | Pavel Žižkovský | pavelzizkovsky4@gmail.com
Dobrý den, chtel bych se zeptat jaké jsou k vidění zvířata?Děkuji za odpověď naschledanou
Odpověď ZOO
Dobrý den, i v zimním období je k vidění většina atraktivních druhů zvířat - žirafy, sloni, nosorožci, tučňáci, medvědi, tygři a řada dalších. K vidění jsou také nejnovější mláďata - trojice tygřat ussurijských, sameček mravenečníka velkého, mládě gibona stříbrného či samička tapíra čabrakového. V teple chovatelského zázemí jsou schovány pouze některé druhy ptáků, ze savců např. lemuři kata, uzavřeny jsou také průchozí expozice a voliéry.
05.03.2020 | Jureckova Svetlana | fanda58@centrum.cz
Dobry den, Muzete mi prosim napsat zda o vikendu 7-8.3. stale jeste plati zvyhodnene zimni vstupne? Dekuji za info.
Odpověď ZOO
Dobrý den, snížené zimní vstupné můžete využívat až do konce března a to ve výši 80 Kč pro dospělé a 40 Kč pro děti.
03.03.2020 | Veronika Zahorska | veronikazahorska@royalspa.cz
Dobrý den. Přihlásila jsem dceru Julii zahorskou na Váš tábor, ale zatím nám od Vás nic neprislo. Naši kamarádce Vanesce Šimikove už minulý týden. Moc Vám děkuji Veronika Zahorska
Odpověď ZOO
Dobrý den, obraťte se prosím na kolegyni, která má příměstské tábory na starosti, a to na emailu markova@zoozlin.eu. Děkujeme.
01.03.2020 | Silvie Vlčnovská | silvie.kotlik@atlas.cz
Dobrý den, mohla bych Vás požádat o informaci, v jaké části ZOO se můžeme najít uvedeni na sponzorské tabuli. Sponzorská smlouva je na pana Zdeňka Vlčnovského a na tabuli jsme uvedeni jako Zdeněk, Tomášek, Lukášek a Silva. Děkujeme. S úctou Silvie Vlčnovská.
Odpověď ZOO
Dobrý den, obraťte se prosím na kolegyni, která má sponzorství v ZOO Zlín na starosti - její email je markova@zoozlin,eu. Děkujeme!
01.03.2020 | Oldřich Mikšík | oldrich.miksik@seznam.cz
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli 21.3. budou ve Vaší úžasné zoo otevřený průchozí voliéry a expozice. Děkuji s úctou Mikšík
Odpověď ZOO
Dobrý den, na konci března budou průchozí expozice a voliéry ještě uzavřeny, v tomto období teprve začíná stěhování zvířat. Vše samozřejmě závisí také na počasí. Děkujeme za pochopení.
28.02.2020 | Esmaralda Kapustová | adelka.skryjova@gmail.com
Gerry je prostě nejlepší ???????????????☺️?☺️?☺️????☺️?????☺️?????☺️?????☺️?????☺️????☺️??????????????????????????????☺️???☺️????☺️
Odpověď ZOO
Děkujeme!
27.02.2020 | Stanislav Selič | Stanislav.selic@tiscalli.cz
Zdravím Vaši ZOO navštěvujeme každým rokem a dovolil bych si ji srovnávat s Loro Parque na Tenerife. Nemáte sice cvičené delfíny a kosatky a papoušky a lachtany, ale máte nádherný příběh a atmosféru a neustálý rozvoj. Co bych si s velikou úctou k vám ale dovolil kritizovat je nečistota vody všude v ZOO Lešná. Kdyby to šlo přehnat přes filtry, aby byla voda pro zvířátka čistá a ne smrdící žumpa jako u tučňáků nebo skoro neprůhledná u vyder atd Hrošík liberijský má na Tenerife naprosto průzračnou vodu, kdežto všude v Česku, kde ho v ZOO mají, má doslova žumpu. S velkou úctou před Vaší prací Stanislav Selič, Vracov
Odpověď ZOO
Dobrý den, snažíme se udržovat vodu v nádržích pro zvířata v čistém stavu tak, aby to zvířatům neubližovalo, ale na druhou stranu abychom maximálně šetřili vodou. Všeobecně posledních pár let je srážkově podprůměrných a my jsme nuceni se situací zabývat. Zoo protékají dva potoky, ty mají v letním období minimální, téměř neznatelný průtok. Z toho důvodu máme v areálu zoo již několik velkých nádrží zabudovaných v zemi, ve kterých shromažďujeme srážkovou vodu např. ze střechy zámku, skladu sena či tropické haly a tu využíváme na doplňování vody v nádrži pro aligátory, zalévání zeleně v tropické hale apod. Pro zmiňované tučňáky využíváme vodu z bazénu pavilonu rejnoků, pravidelně celý objem nádrže vyměňujeme, navíc je tato voda v neustálém pohybu a prokysličuje se. Venkovní nádrž tropického pavilonu pro vydry má svoji vlastní soustavu pískových filtrů a je neustále pročišťována. Děkujeme za Váš zájem o naši zoologickou zahradu a za připomínky, které nám pomáhají udržovat zdravé prostředí pro zvířata a zajímavé pro návštěvníky.
26.02.2020 | Esmeralda Kapustová | adelka.skryjova@gmail.com
Promiňte že tak pozdě ale prosím popřejte za mě prosím Gerrymu k jeho 20 narozeninám
Odpověď ZOO
Moc děkujeme!

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín