Open Nav

Napište nám

Úvod O nás Napište nám

01.03.2020 | Silvie Vlčnovská | silvie.kotlik@atlas.cz
Dobrý den, mohla bych Vás požádat o informaci, v jaké části ZOO se můžeme najít uvedeni na sponzorské tabuli. Sponzorská smlouva je na pana Zdeňka Vlčnovského a na tabuli jsme uvedeni jako Zdeněk, Tomášek, Lukášek a Silva. Děkujeme. S úctou Silvie Vlčnovská.
Odpověď ZOO
Dobrý den, obraťte se prosím na kolegyni, která má sponzorství v ZOO Zlín na starosti - její email je markova@zoozlin,eu. Děkujeme!
01.03.2020 | Oldřich Mikšík | oldrich.miksik@seznam.cz
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli 21.3. budou ve Vaší úžasné zoo otevřený průchozí voliéry a expozice. Děkuji s úctou Mikšík
Odpověď ZOO
Dobrý den, na konci března budou průchozí expozice a voliéry ještě uzavřeny, v tomto období teprve začíná stěhování zvířat. Vše samozřejmě závisí také na počasí. Děkujeme za pochopení.
28.02.2020 | Esmaralda Kapustová | adelka.skryjova@gmail.com
Gerry je prostě nejlepší ???????????????☺️?☺️?☺️????☺️?????☺️?????☺️?????☺️?????☺️????☺️??????????????????????????????☺️???☺️????☺️
Odpověď ZOO
Děkujeme!
27.02.2020 | Stanislav Selič | Stanislav.selic@tiscalli.cz
Zdravím Vaši ZOO navštěvujeme každým rokem a dovolil bych si ji srovnávat s Loro Parque na Tenerife. Nemáte sice cvičené delfíny a kosatky a papoušky a lachtany, ale máte nádherný příběh a atmosféru a neustálý rozvoj. Co bych si s velikou úctou k vám ale dovolil kritizovat je nečistota vody všude v ZOO Lešná. Kdyby to šlo přehnat přes filtry, aby byla voda pro zvířátka čistá a ne smrdící žumpa jako u tučňáků nebo skoro neprůhledná u vyder atd Hrošík liberijský má na Tenerife naprosto průzračnou vodu, kdežto všude v Česku, kde ho v ZOO mají, má doslova žumpu. S velkou úctou před Vaší prací Stanislav Selič, Vracov
Odpověď ZOO
Dobrý den, snažíme se udržovat vodu v nádržích pro zvířata v čistém stavu tak, aby to zvířatům neubližovalo, ale na druhou stranu abychom maximálně šetřili vodou. Všeobecně posledních pár let je srážkově podprůměrných a my jsme nuceni se situací zabývat. Zoo protékají dva potoky, ty mají v letním období minimální, téměř neznatelný průtok. Z toho důvodu máme v areálu zoo již několik velkých nádrží zabudovaných v zemi, ve kterých shromažďujeme srážkovou vodu např. ze střechy zámku, skladu sena či tropické haly a tu využíváme na doplňování vody v nádrži pro aligátory, zalévání zeleně v tropické hale apod. Pro zmiňované tučňáky využíváme vodu z bazénu pavilonu rejnoků, pravidelně celý objem nádrže vyměňujeme, navíc je tato voda v neustálém pohybu a prokysličuje se. Venkovní nádrž tropického pavilonu pro vydry má svoji vlastní soustavu pískových filtrů a je neustále pročišťována. Děkujeme za Váš zájem o naši zoologickou zahradu a za připomínky, které nám pomáhají udržovat zdravé prostředí pro zvířata a zajímavé pro návštěvníky.
26.02.2020 | Esmeralda Kapustová | adelka.skryjova@gmail.com
Promiňte že tak pozdě ale prosím popřejte za mě prosím Gerrymu k jeho 20 narozeninám
Odpověď ZOO
Moc děkujeme!
21.02.2020 | Otakar Holeček | holecek.otakar@email.cz
Hezký den, zdravím vás a rád bych se vás zeptal na dvě věci. 1. Jaká je dnes situace u umělé inseminace u vašich slonů a nosorožců a co v dané věci perspektivně připravujete. 2. Jaké práce plánujete v letošním roce zrealizovat v nové africké části zahrady - Karibuni. Budete zde stavět například nové expozice a pavilony pro slony, nosorožce, hrochy? Děkuji vám za vaše odpovědi a přeji zahradě jen vše nejlepší.
Odpověď ZOO
Dobrý den, sloni a nosorožci jsou pro nás stále priorita, v letošním roce plánujeme pokus o inseminaci. V průběhu letošního roku bychom rádi zahájili výstavbu pavilonu pro slony v části zoo Karibuni.
19.02.2020 | Erik | erik.kusy7@gmail.com
Dobrý deň sobotu by sme vás chceli prísť navštíviť bude možné vidieť všetky zvieratá alebo niektoré sú neni k dispozícii ?
Odpověď ZOO
Dobrý den, i v zimním období je k vidění většina atraktivních druhů zvířat - žirafy, sloni, nosorožci, tučňáci, medvědi, tygři a řada dalších. K vidění jsou také nejnovější mláďata - trojice tygřat ussurijských, sameček mravenečníka velkého, mládě gibona stříbrného či samička tapíra čabrakového. V teple chovatelského zázemí jsou schovány pouze některé druhy ptáků, ze savců např. lemuři kata, uzavřeny jsou také průchozí expozice a voliéry.
19.02.2020 | Peter Jánošík | pjanosik.nea@gmail.com
Dobrý deň, v piatok chceme navštíviť Vašu zoo - chcem sa informovať či máte v ZOO maskota lebo niekoho v kostýme, kto sa pohybuje po zoo - náš syn má obrovský strach z prezlečených ľudí za maskotov a nerád by som 10 min opustil Zoo s plačom. Vopred ďakujem za info. Pekný deň P. Jánošík
Odpověď ZOO
Dobrý den, nemusíte mít obavy, v areálu zoologické zahrady se žádný maskot nepohybuje.
18.02.2020 | Klára Zapletalíková | k.zap@seznam.cz
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli nehledáte brigádníky . Je mi 16 let a chodím na SŠ ve Zlíně. Děkuji za odpověď
Odpověď ZOO
Dobrý den, v případě zájmu o brigádu nás prosím kontaktujte na emailu vavrova@zoozlin.eu. Děkujeme!
18.02.2020 | Dagmar Dvořáková | dadunka18@seznam.cz
Zdravím! Ve škole jsme rozpoutali hádku, zda je tygr oranžový nebo hnědý. Píšeme tedy Vám, snad to rozseknete za nás. Předem děkuji Dagmar Dvořáková
Odpověď ZOO
Dobrý den, dle našeho názoru záleží spíše na interpretaci, u tygra ussurijského bychom se přikláněli k pruhovanému zbarvení v oranžové, bílé a černé barvě.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín