Open Nav

Napište nám

Úvod O nás Napište nám

16.04.2018 | Jiří Svoboda | myval851@seznam.cz
Dobrý den, chováte ještě kraby gecarcinuse? Jestli ano, budou v nějaké expozici? Kdy bude otevřen nový výběh pro slony a expozice pro aligátory?
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, kraby stále máme a jsou umístěni v expozici vedle mořských akvárií v expozici Zátoka rejnoků. Často se zahrabávají a aby bylo možné je pozorovat, je potřeba trpělivost. Výběh pro slony africké i nová expozice pro aligátory budou pravděpodobně dokončeny během léta.
16.04.2018 | Kateřina Jakešová | jakesova.katerina@seznam.cz
Dobrý den, ráda bych se zeptala zda-li budete mít otevřeno ve svátek 8.5. Děkuji
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, zoo bude otevřena a to od 8.30 do 18.00 hodin.
15.04.2018 | Klimek Martin | klimek69@seznam.cz
Dobrý den, rád bych se zeptal na letošní příměstské tábory v ZOO Zlín. S pozdravem Martin Klimek
Odpověď ZOO
Dobrý den, příměstské tábory proběhnou v ZOO Zlín během letních prázdnin i v letošním roce. Přihlašování na celkem 18 turnusů se uskutečnilo ve dvou kolech v únoru a březnu. V tuto chvíli máme všechna místa plně obsazena. Je pravděpodobné, že stejně jako v minulosti i letos někteří přihlášení nakonec svou účast odřeknou a my budeme nabízet volná místa náhradníkům. V případě, že se chcete do seznamu náhradníků zařadit, napište nám na adresu markova@zoozlin.eu . Při obsazování uvolněných míst náhradníky kontaktujeme dle data zaslaných mailů.
15.04.2018 | Michal Illeš | illesm@seznam.cz
Dobrý den, našel jsem rozhovor s Ivo Klikou rok před odchodem ze Zoo. Na dotaz od diváků řekl, že i přes mnoho naplněných přání mít zvířata ve Zlíně ( gorily, žirafy, mravenčeníci atd.), jsou i nenaplněné, třeba australští vombati, výstavba exkluzivního velkého mořského akvária a zajímavou expozici pro člunozobce. Dále, že by si přál rozšíření areálu pro africkou a asijskou faunu k zajištění chovu vzácných kopytníků (konkrétně nosorožců a primátů). Jsou to věci, které by mohly být naplněny ? Karibuni se dělá a vím, že plánujete i primáty, ale dalo by se rozšířit i asijskou faunu ? Na dotaz po možném dožití goril, je jedna z možnosti mít samčí skupinu goril, ale důležitější je rekonstrukce primátů, což u rejnoků byla rekonstrukce. Pokud má být možnost, že v Karibuni bude samčí a později chovná skupina (pokud někdo chce chovnou skupinu, tak americká SSP tento postup doporučuje, podobně jako žirafy) nebo, že by byly 2 lidoopi (bonobo a již zmínění gorily) ? Děkuji za odpověď
Odpověď ZOO
Dobrý den, děkujeme za zprávu. Jak jsme již několikrát uváděli, v tuto chvíli věnujeme veškeré úsilí výstavbě výběhu B pro slony africké v Karibuni, souběžně probíhá projektová příprava nové expozice Jaguar Trek. Děkujeme za pochopení.
14.04.2018 | Michaela | misanek.princezna@centrum.cz
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda letos chystáte akci pro maminky na MD s dětmi do ZOO za korunu? děkuji
Odpověď ZOO
Dobrý den, v letošním roce tuto akci neplánujeme. Děkujeme za pochopení.
13.04.2018 | Jaroslava Culková | Jarka.Culkova@seznam.cz
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsou v zoo k vidění již všechna zvířata nebo jsou některá ještě zazimovaná? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Jaroslava Culková
Odpověď ZOO
Dobrý den, ve venkovních expozicích již najdete všechna chovaná zvířata. Jedinou výjimkou jsou lemuři kata, které čeká stěhování z chovatelského zázemí příští týden.
13.04.2018 | Alena Žáková | alicekzak@seznam.cz
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu drobnost, týká se to jízdy na koních. Moje jméno je Alena (Alča 15 let) a jsem z turistického oddílu TOM Zlaté šípy z Valašského Meziříčí. Právě teď probíhá mezi oddílová soutěž jménem Hořcová výzva (horcovavyzva.cz). V rámci této výzvy máme plnit úkoly různého typu a jeden z úkolů je: „Projet se na koni nebo poníkovi” proto bych se chtěla zeptat jestli by bylo možné si tento úkol u Vás splnit. Děkuji za odpověď Alena
Odpověď ZOO
Dobrý den, jízdu na ponících nabízí soukromý provozovatel v dětském koutku poblíž restaurace Farma u Koaly. V současné době ho zde najdete v závislosti na počasí během víkendů, od hlavní sezóny pak každý den.
12.04.2018 | Jaroslava Culková | Jarka.Culkova@seznam.cz
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, zda jsou již k vidění všechna zvířata nebo máte ještě některá zazimovaná? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Jaroslava Culková
Odpověď ZOO
Dobrý den, ve venkovních expozicích již najdete všechna chovaná zvířata. Jedinou výjimkou jsou lemuři kata, které čeká stěhování z chovatelského zázemí příští týden.
10.04.2018 | Jana Hyriaková | jana.hyriakova@gmail.com
Dobrý deň, prosím vás, nachádza sa pri vstupe do ZOO nejaký bankomat? Ďakujem. Hyriaková
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, bankomat se nachází u hlavního vstupu do zoo.
10.04.2018 | Lucia Práznovská | praznovskalucia85@gmail.com
Dobry den, chcem sa popytat na cenu vstupenky v eurach pre deti zo ZŠ zo Slovenska a ci je vobec pri vstupe mozna platba v eurach. Zucastnilo by sa 12 deti a 2 ucitelky. Vopred velmi pekne dakujem. S pozdravom Mgr. Praznovska
Odpověď ZOO
Dobrý den, bohužel ve svém dotazu neuvádíte termín Vaší návštěvy, kompletní přehled vstupného pro školní skupiny najdete zde: http://www.zoozlin.eu/vstupne-pro-skoly/. Vstupné můžete uhradit v českých korunách, platební kartou či eury. Přijímáme však pouze bankovky v hodnotě 5, 10 a 20 EUR, výše přijaté bankovky může dosáhnout maximálně dvojnásobku placené částky. Vracíme v českých korunách. V případě dalších dotazů nás prosím kontaktujte na emailu vavrova@zoozlin.eu.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín