Open Nav

Napište nám

Úvod O nás Napište nám

21.07.2019 | František Smetana | fanda.sme@seznam.cz
Dobrý den, dne 20.7.2019 jsem s rodinou navštívil Vaši hezkou Zoo. Líbilo se nám, jak o Zoo pečujete a celkové prostředí. Zarazil mě však kontrast mezi environmentální výchovou mladých návštěvníků. Na jednu stranu upozorňujete na vlivy ohrožující zvířata, na druhou není Vaše Zoo dostatečně vybavena nádobami na tříděný odpad (v nádobách na směsný odpad bylo tak 90% plastu). Zajímal by mě Váš názor k danému problému. Děkuji, přeji hodně spokojených návštěvníků.
Odpověď ZOO
Dobrý den, nádoby na třídění plastu najdete v areálu zoo téměř u každého koše na směsný odpad. Odpad, který jste viděl ve směsných koších, však s největší pravděpodobností nebyl plastový, ale jednalo se o nádobí z kukuřičného škrobu, které je kompostovatelné a 100% rozložitelné. Nicméně sami moc dobře víme, že třídění odpadu je běh na dlouhou trať a i do budoucna uvažujeme o dalších krocích, např. o drtiči na plechovky.
21.07.2019 | Adriana Svobodová | adri.svobodova3@gmail.com
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli si mohu koupit dětské vstupné, když mi ještě nebylo 16 let. Děkuji Svobodová
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, dětské vstupné platí pro návštěvníky do jejich 16. narozenin.
19.07.2019 | Kristýna Bartková | bartkova.k@email.cz
Přeji dobrý den, jsem byla s dětma ve Vaší ZOO v Lešné. Cesou od žiraf dále dolů "do Afriky"jsem si všimla, že jeden ze dvou Vírů leží-úplně leží - v hnízdě. (Byla jsem tam i 14 dní předem, jeden byl venku a jeden stál v hnízdě..) Nikdy jsem neviděla ptáka ležet!! Nikdo z ošetřovatelů v okolí nebyl, ale pak dole jsem to říkala nějakým slečnám ze Zoo a hlásily to někam dál, protože se jim taky ležící pták neppozdával. Tak by mě jen zajímalo, jestli mé obavy byly nebyly plané a neboptáci vážně mohou i ležet?! děkuji Kristýna Bartková
Odpověď ZOO
Dobrý den, ptáci tímto způsobem zahřívají vajíčka. I když říkáme, že ptáci na snůšce sedí, tak oni ve skutečnosti na vejcích leží. Peří má vynikající izolační vlastnosti, proto samicím (u některých druhů i samcům) vypadá před hnízděním na břiše peří a vznikne tzv. hnízdní nažina. Kůže na tomto místě je bohatě prokrvená, samice nebo samec přitisknou takto obnaženou kůži na vajíčka a tím jim předávají teplo. U našich výrů je tím pádem vše v pořádku.
19.07.2019 | Martin Škrabák | smire810@zoznam.sk
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či u Vás platia preukazy ZŤP-S vydané v SR. Ďakujem
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, akceptujeme i průkaz ZTP/P vydaný na Slovensku.
18.07.2019 | Marie Przeczková | osvetovabeseda@dolnilutyne.org
Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost prohlídky s komentářem pro skupinu cca 25 dětí mimo školní rok. Chystáme se v rámci našeho prázdninového programu pro děti do vaší Zoo během prázdnin a rádi bychom si Zoo prohlídli s komentářem pokud by to bylo možné. Případně bych se zeptala na možnost nějakého výukového programu (děti jsou z 1. stupně ZŠ). Předem děkuji za odpověď.
Odpověď ZOO
Dobrý den, výukové programy lze absolvovat pouze ve dnech školního vyučování. Během prázdnin Vám můžeme nabídnout prohlídku s průvodcem - https://www.zoozlin.eu/prohlidky-s-pruvodcem/. V případě dalších dotazů se prosím obraťte na kolegyni na emailu bujackova@zoozlin.eu.
18.07.2019 | Monika Máčková | monikalr@seznam.cz
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat. Když k Vám dojedeme v 16 h., do 18 h. musíme Zoo opustit nebo je tam nějaka tolerance? Děkuji. Monika Máčková
Odpověď ZOO
Dobrý den, areál není nutné opustit přesně v 18.00 hodin, nicméně počítejte s tím, že pavilon slonů a pavilon afrických kopytníků se zavírají v 17.30 hodin, Zátoka rejnoků a tropická hala v 18.00 hodin. Zkuste si prohlídku tedy naplánovat tak, abyste nejpozději do 18.30 hodin vycházeli ze zoo. Děkujeme.
16.07.2019 | Jitka Bílková | jitka.bilkova@fs.mfcr.cz
Dobrý den, dne 15.7.2019 jsme navštívily s dcerou Vaši ZOO. Dcera ztratila telefon a díky Vaši zaměstnankyni, která telefon našla jsme neměly pokažený den strávený v tak pěkné ZOO. Navštívily jsme i zámek, který byl moc krásný a s velmi zajímavým výkladem. Je příjemné, když je na paní průvodkyni vidět že ji práce baví a má velký přehled. Chtěla bych Vám poděkovat za poctivost a ochotu Vaší zaměstnankyně. Ještě jednou děkuji a přeji jen příjemné návštěvníky. Jitka Bílková, Plzeň
Odpověď ZOO
Dobrý den, moc děkujeme za zprávu i za pochvalu!
16.07.2019 | Jana Žůrková | j.Zurkova@seznam.cz
Dobrý den, dnešní návštěva zoo mě trochu zklamala. Těšila jsem se, jak ukážu vnukovi lachtany a jejich krmení, bývá to moc zábavné. Určitě jsem nebyla jediná komu chyběli. Na vašich stránkách tato informace nebyla, jinak bychom přijeli třeba zítra. Je to škoda, protože vnuk už bude odjíždět na prázdniny jinam. Moc bych uvítala tyto změny, abych se podle nich zařídila. Lachtani jsou totiž můj top , Lešná nejkrásnější zoo. Jana Žůrková
Odpověď ZOO
Dobrý den, děkujeme za zprávu a mrzí nás, že se dnešní návštěva zoo nevydařila dle Vašich představ. Informace o úklidu bazénů zveřejňujeme vždy s předstihem na facebookovém profilu ZOO Zlín, kde se objevují i další informace týkající se změn v provozu či v návštěvnických službách.
16.07.2019 | Lucie Strouhalová | strouhalovalucie@gmail.com
Dobrý den, ráda bych se informovala ohledně vstupného na večerní lampiónové prohlídky. Dají se vstupenky sehnat dříve, případně termín zarezervovat? Jelikož bychom jeli z Ostravy, rádi bychom měli případně vstup zajištěn předem. Děkuji za odpověď s pozdravem Strouhalová
Odpověď ZOO
Dobrý den, vstupné na večerní lampiónové prohlídky zůstává stejné jako při běžné návštěvě zoo v tomto období a nelze je zarezervovat dopředu. Zoologická zahrada je otevřena všem návštěvníkům bez omezení a určitě nemusíte mít obavy, že byste se do zoo na prohlídky nedostali.
15.07.2019 | Vladimír Nesvadba | vladimirbk@seznam.cz
Dobrý den.Můžete mi prosím napsat jak je to s krmením rejnoků a od kdy je tato expozice otevřena.Děkuji.
Odpověď ZOO
Dobrý den, pokud chcete rejnoky nakrmit, stačí si v pavilonu zakoupit za 30 Kč kelímek s krmnou dávkou. Ta je složena z krevet, kousků ryb nebo olihní. Každý den se uvolňuje do prodeje pouze určité množství krmných dávek a při vyšších návštěvnostech se tak nemusí dostat na všechny zájemce. Doporučujeme proto navštívit expozici brzy dopoledne. Expozice je otevřena od 9.00 do 18.00 hodin.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín