Open Nav

Multimedia

Úvod O nás Multimedia

Zoo Zlín - život za zavřenými branami

Zoo Zlín je zavřená již více než 14 dnů. A protože k nám teď nemůžete, chceme jít my za Vámi! Rozbíháme seriál krátkých videí z každodenního života v zoo. Budete tak s námi pořád v kontaktu, nepřijdete o novinky a události. Navíc Vás vezmeme na místa a situace, kam se jako návštěvníci nedostanete. Videa budeme zveřejňovat na našem facebooku, youtube kanálu a také posílat v newsletterech.

Snídaně v tropické hale Yucatan

V prvním videu z našeho nového seriálu zavítáme tak trochu do zázemí zoo. Úplně poprvé Vám ukážeme, jak snídají obyvatelé tropické haly Yucatan. Mrkneme na jídelníček Mory a Daggeta, páru vyder obrovských, představíme Vám dobroty pro leguána Igora a také jednoho opozdilce, který prošvihl ranní nástup :) V příštím snídaňovém videu pro Vás chystáme chvostany a ptačí obyvatele haly.

PRVNÍ ZIMNÍ VIDEO ZOO ZLÍN

Zoo Zlín i v zimě! Náš první oficiální zimní spot je tady. Chceme Vám ukázat, že do zlínské zoo můžete přijít každý den, že i v chladnějším období je plná života a rozhodně stojí za návštěvu. Stejně jako v letním spotu jsme opět vsadili na originální „veršovaný“ komentář.

Tak hezkou podívanou, těšíme se na Vás!

Zátoka rejnoků on-line

 

NOVÝ SPOT ZOO ZLÍN

Nový letní spot Zoo Zlín je tady! Hlavními hrdiny jsou samozřejmě chovaná zvířata, vsadili jsme však na zcela netradiční pojetí. Zvířecí celebrity, ale i areál zoo a nabídku pro návštěvníky Vám kromě filmových záběrů představí i velmi originální komentář. Doufáme, že se nové video bude líbit a že třeba díky jeho shlédnutí zavítáte na návštěvu. A když nám dáte vědět, co na náš nový spot říkáte, budeme jen rádi.

Hezkou podívanou, těšíme se na Vás!

Novinky Zoo Zlín #17

V listopadových novinkách představíme novou samičku vydry obrovské jménem Mora. Ukážeme největší chovnou kolekci nesytů afrických v zoologických zahradách, zastavíme se i u malých tygříků a pozveme na adventní dílny. Hezkou podívanou!

Novinky Zoo Zlín #16

V říjnových novinkách ukážeme nového samečka pandy červené jménem Red, představíme i dvouměsíční mládě kasuára přílbového. Poprvé také uvidíte náš cenný chovatelský přírůstek - čtveřici gaurů, nejmohutnějších turů na světě. Získali jsme je z indické Zoo Mysore a znamenají velký mezinárodní úspěch. Před jejich odjezdem ze zoo proběhl náboženský obřad rozloučení, který byl požehnáním na dlouhou cestu. Tak hezkou podívanou!

Novinky Zoo Zlín#15

V zářijových novinkách zavítáme na křest tří mláďat tygra ussurijského, představíme odchov světového významu u jeřábů laločnatých a nabídneme také pozvánku na nadcházející pohádkové prohlídky zámku Lešná a setkání s netopýry.

 

Trénink tamarínů pestrých

A máme tu poslední díl naší trilogie Trénink zvířat. Mohlo by se zdát, že zvážit malého tamarína pestrého je naprosto jednoduchá věc. Jenže zkuste přesvědčit tamaríny, aby šli dobrovolně na váhu :) Naši chovatelé to však s pomocí uznávaného trenéra Františka Šusty perfektně zvládli.

 

Tygříci už jsou venku

Tři malí tygříci, dvě samičky a jeden sameček, kteří se narodili na začátku června, už opustili zázemí expozice a dovádí v prostorném výběhu. Nenechte si je ujít! Navíc v sobotu 7. září vás zveme na křtiny tygříků. Kmotrem se stane oblíbený český herec a režisér Miroslav Krobot.

 

Trénink u hyen

Před nedávnem jsme vám představili úspěchy našich chovatelů při ošetření vyrážky u samice lachtana hřivnatého. Tentokrát vás vezmeme k hyenám a ukážeme, co chovatelé podle rad profesionálního trenéra Františka Šusty dokázali. 

 

Novinky Zoo Zlín#14

V srpnových novinkách vám představíme odchované supy, které jsme předali k vypuštění do volné přírody v Bulharsku. Zjistíte, kolik váží tygří mláďata a pozveme vás na speciální dětskou prohlídku zámku Lešná, kterou jsme pojmenovali Zámecká šifra. 

 

Trénink u lachtanů

Práce chovatele v zoologické zahradě se většinou týká běžné péče o zvířata, často se však řeší i různé situace spojené třeba s veterinární kontrolou a ošetřením nebo příchodem z venkovního výběhu do vnitřní ubikace. I když zkušení chovatelé tyto situace většinou zvládnou, někdy je potřeba zapracovat na vzájemné komunikaci mezi chovatelem a zvířetem. Při komunikaci se zvířaty nám už rok pomáhá František Šusta, mezinárodně uznávaný trenér zvířat. Chovatelé díky jeho radám dokázali za ten rok opravdu výjimečné věci. A my vám je postupně představíme. Začneme u lachtanů.

Novinky Zoo Zlín#13

V červencových novinkách Vám ukážeme novou letní expozici aligátorů, mrkneme se i na vážení a zdravotní kontrolu našich malých tygříků. A Lenka Krobotová, kmotra mláděte gibona stříbrného, Vám prozradí, jaké jméno vybrala pro svého kmotřence.

 

Novinky Zoo Zlín#12

Tentokrát Vám představíme nejcennější mláďata tygrů v evropských chovech, návštěvu estonské velvyslankyně a také křtiny samečka hyeny skvrnité. Navíc u rejnoků siba ománská se radujeme ne z jednoho, ale už ze čtyř mláďat!

Novinky Zoo Zlín#11

V dalších videonovinkách Vám tentokrát ukážeme antilopu bongo horského, kterého chováme poprvé v historii zoo. Mrkneme, jak roste mládě medvěda pyskatého a představíme prvního sponzora našich stromů.

Novinky Zoo Zlín#10

V dubnových novinkách Vám představíme mimořádné chovatelské úspěchy - historicky první mláďata medvěda pyskatého a gibona stříbrného. Pozveme Vás také na novou prohlídkovou trasu v zámku Lešná.

 

Novinky Zoo Zlín#9

Náš seriál videonovinek pokračuje i v roce 2019. Představíme Vám tři supy, které jsme předali k vypuštění do volné přírody v Bulharsku, zhodnotíme desetiletou spolupráci s bulharskými kolegy, a také ukážeme novou generaci u klokanů a tučňáků.

 

Novinky Zoo Zlín#8

Poslední videonovinky roku 2018 Vám představí mimořádnou radostnou událost u koting tříbarvých a také Vás pozveme na vánoční návštěvu zlínské zoo. Na Štědrý den máme pro všechny děti do 15 let vánoční dárek - vstupné za 1 Kč!

Novinky Zoo Zlín#7

V listopadových novinkách Vám představíme mláďata dželad a plameňáků růžových, pozveme na oblíbené Adventní dílny a také přiblížíme skvělou návštěvnost zámku Lešná.

Snímek k 70. výročí Zoo Zlín

ZOO Zlín slaví letos 70 let od otevření pro veřejnost. Za tu dobu ušla pořádný kus cesty. Z regionálního zooparku se postupně proměnila na moderní úspěšnou zahradu s návštěvností přes 600 000 osob. K výročí ZOO Zlín vznikl také krátký filmový sestřih, který představuje proměny a nejvýznamnější milníky rozvoje zoo. Film se promítal během oslav na zámeckém nádvoří, teď si jej můžete užít i Vy.

Hezkou podívanou!

Novinky Zoo Zlín#6

S příchodem podzimu Vám videonovinky nabídneme vždy jednou měsíčně. V těch šestých Vám představíme třeba malého Bolta a také početnou rodinu prasat savanových.

 

Novinky Zoo Zlín#5

Nenechte si ujít již páté videonovinky! Čeká na vás setkání s Gerym, samečkem kivi hnědého, a s novými obyvateli zlínské zoo. A také vás vezmeme do zákulisí, konkrétně na zdravotní prohlídku rejnoků. Tak hezkou podívanou!!

Novinky Zoo Zlín#4

Ve čtvrtých videonovinkách Vám představíme dvě zřejmě nejvzácnější letošní mláďata. Zavedeme Vás na africké sochařské sympozium a také prozradíme, jak našim zvířatům, ale i návštěvníkům, zpříjemňujeme tropické dny.  

Novinky Zoo Zlín#3

Ve třetích videonovinkách Vás pozveme na návštěvu největší voliéry v České republice, kterou jsme otevřeli na začátku července. Mrkneme do chovatelského zázemí za aligátory a seznámíme Vás s naším oslíkem Willemem. A nakonec se zastavíme u rejnoků.

 

Novinky Zoo Zlín#2

V druhém díle se můžete těšit na prohlídku proměněných expozic Guaynas a představení dvou naprosto mimořádných odchovů mláďat. Pozveme Vás také do zámku Lešná a do našeho zooshopu.

 

Novinky Zoo Zlín#1

Máme pro Vás první díl našich videonovinek! Každých 14 dní Vám nabídneme souhrn toho nejzajímavějšího, co se u nás událo.

V prvním díle Vám představíme chov supů a naši spolupráci s pražskou zoo, originální projekt 4NATURE, novou posilu lachtaní skupiny, nejvzácnější čápy a také možnost získání levnějších on-line vstupenek do zlínské zoo.

 

 

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín