Open Nav

Japonská zahrada Mu-Shin

Úvod Novinky Japonská zahrada Mu-Shin


 


                   

Japonská zahrada Mu-Shin, největšího zahrada svého druhu v České republice, od května 2014 patří k oblíbeným a vyhledáváným místům v areálu zlínské zoo. Najdete ji v těsném sousedství asijské expozice HALA-BALA.

Na ploše téměř tisíc metrů čtverečních můžete obdivovat typickou suchou kamennou horskou zahradu. Jejími dominantními prvky jsou tři exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska. Všechny dosahují stáří zhruba sta let. Podobných stromů existuje v České republice jen pár kusů. Naši zahradníci zde vysadili také přes 20 druhů rosltin, které šikovně vytvarovali do zaoblených tvarů. Jedinečnou atmosféru mistrně dotváří obrovské množství kamenů nejrůznějších tvarů a velikostí, kamenné lampy kasuga nebo studánka tsukubaj. Do celkového pojetí výborně zapadá i klenutý dřevěný most přes Lukovský potok a řada dřevných laviček.

A co se vlastně skrývá pod názvem Mu-Shin? Doslovný překlad znamená „bez myšlenky“ či „mimo mysl“. Budeme rádi, když u nás v japonské zahradě skutečně dokáže zapomenout na starosti všedních dnů, odpočinete si a načerpáte energii.

Japonskou zahradu realizovala zlínská zoo společně s Petrem Hronem, předním českým bonsajistou.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín