Open Nav

Napište nám

Úvod O nás Napište nám

11.03.2018 | Kachtíková Romana | r.kachtikova@seznam.cz
Dobrý den, naše školní družina (ZŠ-Valašské Meziříčí) se rozhodla sponzorovat jedno z Vašich zvířátek. Jaký je přesný postup při zaslání finančního příspěvku. Děkuji Kachtíková Romana- vychovatelka ŠD
Odpověď ZOO
Dobrý den, moc děkujeme a těší nás, že jste se rozhodli podpořit zvířata ve zlínské zoo! Ohledně další domluvy se prosím obraťte na kolegyňku na emailu markova@zoozlin.eu.
10.03.2018 | Barbora Lukášová | bara.fojtu@seznam.cz
Dobrý den, naše nejoblíbenější Zoo, Chtěla bych se zeptat,jsme vlastníci zoo zlin family kartičky. Ale ztratila jsem se peněženku se všemi doklady. Jak je možné získat novou kartičku? Děkuji moc za Vaši odpověď. S pozdravem Barbora Lukášová Vsetín
Odpověď ZOO
Dobrý den, v případě poškození, zničení, ztráty nebo odcizení karty lze vystavit náhradní kartu. Cena náhradní karty činí 100 Kč, platnost náhradní karty bude stejná jako platnost původní karty. O vystavení náhradní karty je nutno požádat písemnou formou prostřednictvím e-mailu. Kontaktní osobou je Ing. Starý, e-mail: stary@zoozlin.eu. Děkujeme.
07.03.2018 | Mirka | Mika.k@seznam.cz
Dobrý den, je mi to hloupé ale jsem milovník zvířat a bohužel se mi přemnožili šneci oblovky, zabít to nedokážu. Co s nimi, poradíte mi prosím?
Odpověď ZOO
Dobrý den, zkuste je nabídnout v některé ze specializovaných prodejen (akvaristiky, chovatelské potřeby) či na webovém portále ifauna.cz.
05.03.2018 | Veronika Pořická | poricka68@seznam.cz
Dobrý den, nedávno jsem viděla dokumentární seriál Tygři v domě . Byl o jedné australské zoo, kde chovají tygry sumaterské, kteří jsou ohroženým druhem. Tygřici , která měla 2tygřata je po několika týdnech vzali a jeden ošetřovatel si je vzal domů. Aby sehnali peníze na záchranný program , návštěvníci se s nimi mohli fotit, brali je do TV apod. Dospělé tygry vodili na vodítku na procházku a hráli si s nimi. Chápu, že chtějí zachránit tento druh před vyhynutím ve volné přírodě, ale přijde mi to hodně nepřirozené. Jaký máte na takový chov tygrů názor ? Děkuji za odpověď.
Odpověď ZOO
Dobrý den, neznáme úplně podrobnosti tohoto konkrétního odchovu. Samice někdy mláďata odmítne, zvláště u prvního porodu a pak je na volbě zoologů, zda mláďata odebrat a odchovávat uměle nebo ponechat všemu volný průběh s tím, že mláďata pravděpodobně nepřežijí. Pokud jsou mláďata krmena uměle, je nutné jejich odchov co nejvíce směřovat k vytvoření přirozených návyků a tím umožnit normální zapojení jedince do dalšího chovu. Je také potřeba zvážit o jak geneticky cenné jedince jde. Naše zoo preferuje co nejpřirozenější odchovy i s rizikem možných ztrát, aby odchovaní jedinci měli co nejpřirozenější chování a vazby na vlastní druh. Čas od času je však nezbytné k umělému odchovu přistoupit. I v tomto případě lze vytvořit co nejpřirozenější podmínky a co nejdříve umožnit mláděti vizuální a akustický kontakt s dospělými zvířaty.
05.03.2018 | Lenka Maturova | l.maturova@seznam.cz
Dobry den, Pani Vojackova nebo Bujackova me zvala do zazemi pro slony. Nemohu najit mail s terminy. Prosim ozvete se Maturova
Odpověď ZOO
Dobrý den, prohlídky chovatelského zázemí v rámci ZOO Zlín Family má na starosti Ing. R. Bujáčková, kontaktovat ji můžete na emailu bujackova@zoozlin.eu.
03.03.2018 | pavel krobucek | krobupavel@seznam.cz
Dobry den chtel jsem se zeptat jak to vypada z brezi slonici a kdy se ma narodit male slune .Dekuji za odpoved Krobucek.
Odpověď ZOO
Dobrý den, březí samici Zole se daří dobře a porod očekáváme někdy těsně před prázdninami nebo v jejich začátku.
03.03.2018 | Václav | vaclav.schmid@gmail.com
Dobrý den, proč z výběhů pod halou zmizeli alpaky, vlci hřivnatí a mary? Moc se mi líbilo vícedruhové soužití tolika druhů. Děkuji za odpověď.
Odpověď ZOO
Dobrý den, u zmíněných druhů byl ukončen chov (psi hřivnatí nicméně nikdy nebyli ve smíšené expozici). Místo lam alpak budou v expozici lamy vikuně, místo mar stepních by se výhledově mohly objevit mary slaništní. Vítanou novinkou určitě bude také připravované propojení s protilehlým výběhem tapírů, mravenečníků a kapybar.
02.03.2018 | Jiřina Marková | mark.jirina@seznam.cz
Dobré ráno, dnes kolega ve firmě odchytil dva netopýry, kteří vletěli do vestibulu firmy. Co s nimi????
Odpověď ZOO
Dobrý den, zkuste se obrátit na nejbližší stanici Českého svazu ochránců přírody či na Útulek pro zvířata v nouzi.
28.02.2018 | jakub | kukuba10@seznam.cz
dobry den chci se zeptat cosi mam přectavit slovek jaguar trek nebo me nic nenapada kdyš jeto nazev vaši expozice pro jaguaru uvas v zoo
Odpověď ZOO
Dobrý den, u expozice Jaguar trek jsou v letošním roce v plánu přípravné práce v podobě projektové dokumentace, poté s podobou chystané expozice seznámíme i naše návštěvníky.
27.02.2018 | Milan Salčík | wmpresent@gmail.com
Dobrý den Chtěl bych se zeptat zda by byla možnost ve vašich prostorách Tropického Pavilonu provést krátké focení za účelem maturitní práce kosmetičky potřebujeme zachytit rostliny a květiny jako pozadí za modelkou focení by netrvalo dýl než 20 minut. Respektuji i vaše zvířata takže celé focení by proběhlo bez použití blesku. Děkuji za odpověď Salčík
Odpověď ZOO
Dobrý den, v prostorách zoologické zahrady můžete fotografovat bez omezení, je však nutno respektovat návštěvní řád a nepohybovat se mimo návštěvnické prostory a vyznačené cesty. Děkujeme.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín