Open Nav

Napište nám

Úvod O nás Napište nám

09.06.2017 | Barbora Janosova | Barborajanosova@gmail.com
Zdravim Vas, program osetrovatelom v Zoo je urceny iba dospelym? Dakujem
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, podmínkou je dosažení věku 18 let.
09.06.2017 | Radek Michlovsky | lallinek17@gmail.com
Dobrý den chtěl bych se zeptat proč dnes nebyli ve svém výbehu lachtani?
Odpověď ZOO
Dobrý den, včera, tj. ve čtvrtek 8.6., probíhalo čištění bazénu, dnes jsou lachtani již normálně k vidění v expozici. Mají ale samozřejmě možnost být i ve vnitřních ubikacích, protože vstup do boxů mají otevřený celodenně. Patrně jste tak jen neměli štěstí.
08.06.2017 | Kopřiva Zdeněk | zk99@email.cz
Dobrý den Chtěl bych vás poprosit, jestli nemáte v zoo také Volavku Popelavou. Budou u nás krojované hody a potřeboval bych jedno péro ke kroji. Byl bych velmi rád kdybyste se nějakého hezkého chtěli zbavit. Sem schopný vám popřípadě i zaplatit. Děkuji za brzkou odpověď.
Odpověď ZOO
Dobrý den, volavku popelavou v kolekci ptáků nemáme. Děkujeme za pochopení.
08.06.2017 | Michal Illeš | illesm@seznam.cz
Dobrý den, kde plánujete voliéru pro mravenečníky čtyřprsté ? A pokud se nemýlím, tak původní plán byl, že součástí expozice Amezonie měli být jaguáři. Co se stalo, že tam nejsou ? A byli plány expozice jako třeba řeka trávy a jiné expozice, které museli být bohužel zrušeny ? A existoval nějaké druhy zvířat, které Zoo chtěla, ale bohužel nepřišla ? Děkuji
Odpověď ZOO
Dobrý den, voliéra pro mravenečníky je v plánu na druhou polovinu letošního roku. Chov jaguárů neplánujeme, nepočítalo se s nimi ani v Řece trávy (patrně vycházíte z nějakých starších projektů).
06.06.2017 | Markéta Kadlčková | marketa.kadlckova@email.cz
Dobrý den, dělám absolventskou práci na ZŠ o ZOO Zlín, a ráda bych se touto cestou zeptala, co znázorňuje (jaké zvíře) znak ZOO Zlín. Předem děkuji. Kadlčková
Odpověď ZOO
Dobrý den, nikde nemáme přesně definováno, co naše logo znázorňuje. Ani to nebyl náš záměr. Necháváme tak prostor pro fantazii, každý si v logu ZOO Zlín najde zřejmě to svoje zvíře. Třeba nějakého dravce nebo zebru nebo tygra …záleží vždy na Vaší představivosti a obrazotvornosti.
05.06.2017 | Jan Skovajsa | honzaskovajsa@seznam.cz
Dobrý den, dnes jsme navštívili Vaši ZOO a nestačili se divit. Jelikož bydlím ve Štípě kousek od ZOO, tak se minimálně jednou, dvakrát ročně rád do ZOO podívám i s přáteli. Po dnešní návštěvě jsem zděšen stavem, v jakém se zahrada nachází. Všude neskutečně přerostlá tráva i keře a to nejen ve výbězích, ale i na návštěvnických trasách, kde je mezi plevelí ztracena představovaná vegetace i informační tabulky. Jen pro příklad: uličky v dolní části jsou srovnatelné s džunglí, surikaty i další drobná zvířata se v keřích ztrácí, čínská zahrada s uschnutými bonsajemi, neuklizeným okolím a spousta dalších podobných situací... Za celou procházku jsme narazili pouze na dva zaměstnance, kteří dole v zahradě stříhali keře, ale jinak to byl zmar a zděšení, což je obrovská škoda a je mi to osobně líto. Lešná ZOO je pro mne jedna z nejhezčích ZOO v Evropě, ale být zde dnes poprvé, už bych se nikdy nevrátil. V blízkých dnech se chtěla do ZOO podívat i rodina, ale bohužel, nemohl jsem jim to momentálně doporučit. Rád se zase navrátím a stále budu rozšiřovat dobré jméno zdejší ZOO, takže za mě doufám a pevně věřím v nápravu a návratu k té ZOO, kterou máme všichni rádi
Odpověď ZOO
Dobrý den, k Vaší připomínce Vám můžeme sdělit následující: Pro usnadnění předesíláme, že parková úprava je výhradně držena v horní části areálu. Pokud džungle ve Vás vyvolává pocit nespokojenosti, tak nás to mrzí, ale jsou místa, kde se o “džungli” snažíme. Přibližujeme návštěvníkům biotop, ve kterém se zvířata nacházejí ve volné přírodě. Poskytují jim úkryt, stín, lákají hmyz (surikaty, ptáci,…) a plní funkci enrichmentu. Nicméně netušíme, jestli mluvíme o stejných částech areálu (uličky v dolní části..?). Možná fotografie (či konkrétnější zpráva - neuklizené okolí?) by nám to vyjasnila - pokud se vám podařilo některé snímky pořídit, určitě budeme rádi za jejich zaslání na email vavrova@zoozlin.eu. Ano, můžeme připustit, že v tuto sezónu, kdy vegetace je na vrcholu, mohou být v našem areálu o 55 ha místa, která neodpovídají Vaší představě. Můžeme Vás ujistit, že tým zahradníků je velmi vytížený a odvádí skvělou prací. O tom svědčí i poslední akce u sezónního vstupu, která je velmi pozitivně hodnocena. A k Vaší poznámce o aktivitě našich zahradníků. Běžně probíhají úpravy ploch mimo návštěvní hodiny, proto je nemůžete s technikou vidět a nás to těší. Organizujeme práci tak, abychom návštěvníkům dopřáli klid při prohlídce...např. včera probíhala celková úprava zelených ploch horního areálu od 17.00 do 22.00 hodin na ploše 33 000 m2. Dnes určitě bude pokračovat. Souhlasíme, určitě by se neměla ztrácet představovaná vegetace v pleveli a zapracujeme na tom. Bonsaje v japonské zahradě a jiné taxony (cypřiše), stejně jako v jiných expozicích v ČR, jsou bohužel poznamenány nízkými teplotami v zimě, náhlým oteplením a opakujícím se mrazem začátkem jara. Z několika bonsají tři byly postihnuty nejvíce. Zvažovali jsme přesun všech třech rostlin, ale na doporučení specialisty byly ponechány a ošetřeny výživným roztokem. Jedna z nich se postupně vzpamatovává, ostatním dáváme ještě šanci.
04.06.2017 | Petr | cavecanem@seznam.cz
Dobrý den, rád bych se zeptal, kam se poděly krajty tmavé ze zámeckého terária ? Dále bych chtěl složit pochvalu a velké uznání, slečně která měla dnes dopoledne (4.6.) službu v centru Caudata. Nejen že byla velmi milá a vstřícná, ale i její znalosti o obojživelnících jsou na špičkové úrovni a veškeré její odpovědi byly velmi erudované.
Odpověď ZOO
Dobrý den, je nám velice líto, ale u krajt tmavých došlo bohužel k masivní infekci a obě zvířata náhle uhynula. Za pochvalu kolegyňky moc děkujeme a samozřejmě ji rádi předáme!
02.06.2017 | Hana knezova | Sofee@seznam.cz
Dobrý den.prosím nemate u čas ztráty a nálezy? V pondělí jsme byli v zoo a ztratili jsme barevnou kšiltovku s papoušky.napadlo mě teď se zeptat.jinak se nám v zoo moc líbilo.je to ta nejkrasnejsi zoo v republice kam se hrabe Praha.zdraví hana knezova pravidelna nqvstevnice Líbeznice
Odpověď ZOO
Dobrý den, děkujeme za krásnou pochvalu! Ohledně kšiltovky se zkuste obrátit na "Ztráty a nálezy", které fungují na hlavní pokladně zoo, tel. 577 577 101.
02.06.2017 | Peter Jonas | peterjonas14@gmail.com
Dobry, mate v ZOO bankomat/ATM? Alebo akceptujete platobne karty v areali ZOO v restauraciach? dakujem Peter
Odpověď ZOO
Dobrý den, vstupné do zoo, zámku Lešná i nákup v ZOOshopech zaplatíte bez problémů kartou, karty přijímají i restaurace. Nicméně například na vláček či zmrzlinu doporučujeme mít hotovost. Směnárna v ZOO Zlín není, nejbližší je v centru Zlína.
01.06.2017 | HERMANOVÁ | lucikhermik@gmail.com
Dobrý den, obracíme se na Vás s prosbou o informace o Vašem hradu, zámku, zoo či památky vhodné pro handicapované ohledně bezbariérové dostupnosti a možnosti občerstvení atd Děkuji mnohokrát, prosím pište přímo mě.
Odpověď ZOO
Dobrý den, v celém areálu jsou schůdné a řádně vyznačené cesty pro hendikepované občany. Bezbariérový přístup je zajištěn do všech pavilónů a také do zámku Lešná (pomocí speciální plošiny). Pro hendikepované návštěvníky jsou přizpůsobeny i toalety. V areálu zoo jsou k dispozici 4 restaurace, pizzerie, kavárna a čokoládovna.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín