Open Nav

Napište nám

Úvod O nás Napište nám

21.06.2017 | Denisa Vybíhalová | hauhauhau123@seznam.cz
Krásný den, chystáme se navštívit vaši zoo, máte výběhy, kde můžou chodit lidé a nakrmit zvířátka? (Např. Ovce, kozy) a pokud ano, je možné dovézt si mrkvičky ze zahrádky a dát zvířátkům? Samozřejmě v rozumném množství :-) předem moc děkuji.
Odpověď ZOO
Dobrý den, výběh pro ovce a kozy najdete v australské části nad dětským koutkem - zde můžete mezi zvířata vstoupit a pohladit si je, krmení je však zakázáno. Děkujeme za pochopení.
21.06.2017 | Martin Čermák | cermak.mar@seznam.cz
Dobrý den, chtěl bych mimo jiné pochválit tuto rubriku, kde vysvětlujete jakýkoliv dotaz. Myslím, že v takové míře to nedělá žádná jiná zoo. Na druhou stranu by mě zajímalo, proč jako jediná zoo nemáte zveřejněnou el. podobu výroční zprávy? Když k Vám zajedu, tak si ji většinou zakoupím, ale kolikrát by se mi třeba hodilo si ji koupit v el. podobě. Jinak každoročně ji máte velmi pěkně obrazově provedenou, jen bych možná uvítal více informací o jednotlivých chovech atd. Jinak se moc těším na kiwiho a na zveřejnění (doufám, že již brzy) generelu Karibuni a doufám, že se vše podaří zrealizovat a že i letos budete mít rekordní rok.
Odpověď ZOO
Dobrý den, moc děkujeme za pochvalu i za přání pro letošní rok! Co se týče výroční zprávy, tak její prodej v elektronické podobě nezvažujeme, nicméně je možné si ji zakoupit prostřednictvím našeho eshopu.
21.06.2017 | Renata Dorňáková | renata.dornakova@lacultura.cz
Dobrý den, velmi se těším na expozici s ptákem Kivi a chtěla bych se zeptat, zda je již možné jej spatřit nebo se ještě dokončují přípravy expozice a na kdy případně naplánovat návštěvu. Mnohokrát děkuji za odpověď a přeji hezké léto.
Odpověď ZOO
Dobrý den, otevření expozice pro kivi plánujeme na první polovinu letních prázdnin. Jakmile budeme znát přesný termín, zveřejníme ho na našem webu a facebookovém profilu zoo.
19.06.2017 | Lukáš Robenek | robeneklukas@gmail.com
Dobrý den, pro jistotu a klid, bych se Vás rád zeptal, zda jsou ZOO a zámek normálně otevřeny i ve státní svátky. Konkrétně mám na mysli 6.7.2017. Děkuji za odpověď. S Pozdravem Lukáš Robenek
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, určitě můžete plánovat návštěvu - zoo i zámek budou otevřeny oba státní svátky 5. a 6. července.
19.06.2017 | Jana Pevná | janapevna@seznam.cz
Dobry den je moznost u vas se nekde najist s ditetem ktere ma bezlepkovou dietu?
Odpověď ZOO
Dobrý den, bohužel Vás zklamu, ale striktně bezlepková jídla restaurace v zoo v nabídce nemají. Jedinou možností je domluvit se s personálem restaurace na přípravě jídla z přirozeně bezlepkových surovin, nicméně pokrm se bude připravovat ve společném provozu s "normálními" jídly. Jedinou výjimkou je nabídka bezlepkových dortíků od firmy KONiPRO Svitavy pod značkou JESSY ve stánku u výběhu afrických kopytníků a také v dětském koutku. Návštěvníci mohou zakoupit dortíky jak mražené - děti s alergií je kupují místo zmrzliny, tak chlazené v šesti různých příchutích.
19.06.2017 | Vladimír Podoba | gymgolklub@centrum.sk
Dobrý deň. Prosím o odpoveď. Je potrebné objednávať vopred školskú skupinu cca 30žiakov, ak nemáme záujem o žiadny výukový program iba obyčajnú prehliadku bez sprievodcu? Ďakujem
Odpověď ZOO
Dobrý den, v tomto případě není nutné se objednávat a pouze si na pokladně zakoupíte odpovídající počet vstupenek.
18.06.2017 | Adéla Dušová | dusova.adela@gmail.com
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je ještě možné si u Vás zařídit brigádu na léto. Je mi 16 let. Předem děkuji.
Odpověď ZOO
Dobrý den, bohužel Vás zklamu, ale jednou z podmínek pro přijetí na brigádu je dovršení věku 18 let.
18.06.2017 | Zuzana Zlámalová | philzulips@seznam.cz
Dobrý den, 13.06.2017 jsem vám zaslala několik dotazů. Zřejmě vám zpráva nedorazila, posílám znovu a děkuji za vyjádření. Z. Zlámalová Dobrý den, před 14 dny jsem navštívila Vaši zoo. Velmi se mi líbila Vaše japonská zahrada a zahrada zoo celkově, krásné stromy, keře, nové pozemky. Byla jsem však překvapená a zaražená, že lze u vás narazit na staré, původní, malé, stísněné, voliéry-klece pro ptáky (např. papoušky, ale i vzrostlejší ptáky), konkr. v blízkosti zámku, na méně frekventované, užší stezce. V některých dokonce ani není zeleň (jako ve voliérách na frekventovanějších místech) a jedná se jen o kombinaci klece a zázemí pro ošetřovatele. Tyto klece jsou nízké, malé, vzhledem k velikosti a rozpětí křídel ptáků zde chovaných. Místo působí zapomenutě a zcela stejně neútěšně jako před 20 lety (klece si pamatuji ze svého dětství). Proč? Máte v plánu úpravy i zde, jako na jiných místech? Je to smutný odkaz, v porovnání s jinými působivými místy Vaší zoo. Můj druhý dotaz se týká ledňáčka v zátoce rejnoků. Jeho skleněné prostředí s umělými kulisami a nápodobou vodního toku na mě působilo velmi smutně a beznadějně. Věřím, že děláte, co je ve Vašich silách a oceňuji kus práce, která v zoo byla provedena. Ale v porovnání s jinými expozicemi zvířat mi toto místo bez nadsázky připadá, jako být pohřben zaživa. Jakým způsobem kompenzujete akvarijní prostředí tak nádherného ptáka? Plánujete zde změny? Myslím si, že vzhledem k atrakci rejnoků je malý ledňáček zapomenutý a jsem přesvědčena o tom, že si zaslouží živější a prostornější místo. Děkuji a přeji Vám hodně úspěchů v průběžných úpravách v zoo.
Odpověď ZOO
Dobrý den, tak jako v každé jiné podobné instituci v ČR i v Evropě, najdete zařízení nové i starší také ve zlínské zoo. Postupně se je snažíme nahrazovat. Parkové venkovní klece jsou opravdu zastaralé, určitě více než 30 let. Budoucí rekonstrukce bude však složitější než se na první pohled zdá, protože jejich nové řešení bude vycházet ze stanoviska Národního památkového ústavu. Může se také stát, že už žádné jiné povoleny nebudou a my ztratíme chovné zařízení, které souhlasíme neodpovídá nejen estetickým nárokům. Na druhou stranu je to zařízení, kde se podařilo opakovaně odchovat vzácné druhy ptáků. Sami si nejsme jisti, proč tomu tak je, ale chov se zde daří. Nicméně Vás můžeme ujistit, že se stavem voliér budeme zabývat a pokusíme se najít řešení. Co se týče expozice ledňáčků v Zátoce rejnoků, tak zde žádné sklo nenajdete. Ledňáčci jsou zde umístěni v období před vypuštěním do chovných voliér, které se nachází v zázemí a kde jim dopřejeme klid na případné hnízdění. V každém případě moc děkujeme za Vaše postřehy a doufáme, že si příští návštěvu také užijete!
17.06.2017 | Alena Čalová | alena.calova33@seznam.cz
Dobry vecer. Chtela bych se zeptat na koho se obratit,kdyz bych se chtela poptat na brigady u Vas? Dekuji Čalová
Odpověď ZOO
Dobrý den, poprosíme Vás o zaslání životopisu na email vavrova@zoozlin.eu a uvedení podrobnějších informací, o jakou brigádu byste měla zájem. Děkujeme.
15.06.2017 | Lucie Machalová | lu.machalova@seznam.cz
Dobrý den, chci se zeptat, zda sponzorství nějakého zvířete lze uplatnit jako dar v daňovém přiznání? Děkuji.
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, je to možné. Pro více informací o sponzorství kontaktujte prosím kolegyňku Romanu Markovou na emailu markova@zoozlin.eu.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín