Open Nav

Napište nám

Úvod O nás Napište nám

26.07.2017 | Michaela Zapletalová | misa.zapletalova@gmail.com
Dobrý den, navštívila jsem s dětmi Vaši ZOO a moc děkujeme za krásné chvíle se zvířátky. Raději Vás ale chci upozornit na potenciální problém u voliéry s ptáky Marabu. Do voliéry lze vstoupit přes vyhlídkovou plošinku u opic (myslím že Dželad) a ta je ve výběhu umístěna na betonovém podstavci. Ten si ale vyhlédl Marabu a byl schopný na jeho okraj doletět a přistát. Přes plot by pak mohl nepozorného návštěvníka zranit, nebo návštěvník naopak zranit ptáka. Byla by to určitě škoda a snad by němělo být tak složité tu plošinku zajistit (na zbytku byly položené větve, ale napravo bylo pro Marabu dost místa). Díky a přeji ať Vám zoo jde S pozdravem Míša Zapletalová
Odpověď ZOO
Dobrý den, moc děkujeme za důležité upozornění! Vaši zprávu předáme dále a co nejdříve vše opravíme.
25.07.2017 | Iva Künstlerová | IvaKunstlerova@seznam.cz
Dobrý večer, chtěla bych se informovat zda lze vstupné do ZOO či zámku uhradit i benefitní kartou Ticket benefits cards od společnosti Edenred? Předem děkuji za odpověď Künstlerová
Odpověď ZOO
Dobrý den, od společnosti Edenred přijímáme pouze poukázky Ticket Sport a Kultura, Ticket Multi a Ticket Compliments Dárkový. Děkujeme za pochopení.
25.07.2017 | Lukáš Kachlík | kachlik.lu@seznam.cz
Dobrý den, rád bych upozornil na problém s Vaším, návštěvníkům volně přístupným, výběhem pro klokany. Chování některých lidí totiž daleko přesahuje hranici únosnosti. Silně pochybuji, že si většina lidí pravidla, která jsou napsána u vchodu do výběhu, vůbec čtou. Když jsem viděl jak matka povzbuzuje svého cca 4 roky starého syna k tomu, aby vběhl mezi skupinku klokanů s tím, že jim „má dát lísteček“, div je při tom nepodupal, tak jsem opravdu měl sto chutí jí zcela otevřeně říci, co si myslím o její inteligenci! Zatímco další matka se ve stejnou chvíli se svým synem volně procházela po celém výběhu a naháněli další klokany. Dle mého názoru by se tento výběh měl, tak jak se to stalo i s lemury, veřejnosti uzavřít. Nejen kvůli bezpečnosti zvířat, ale i bezpečnosti samotných návštěvníků. Alternativou by bylo zamezit návštěvníkům volný pohyb po výběhu např. nízkým plotem, což by na druhou stranu omezilo prostor klokanům, nebo alespoň přiřadit některého ze zaměstnanců, aby na výběh dohlížel. Myslím si však, že první možnost je nejoptimálnějším řešením.
Odpověď ZOO
Dobrý den, děkujeme za upozornění a jsem moc rádi za tak všímavé návštěvníky! Máte pravdu, pokyny u vstupu do výběhu si všichni nepřečtou a proto chceme nově instalovat tabule s pokyny také přímo do expozice podél návštěvnické trasy. Expozicí prochází denně nejen naši chovatelé, ale také zahradníci či pracovníci techniky, kteří návštěvníky upozorňují na porušení návštěvního řádu. Byli bychom moc rádi, kdyby i návštěvníci, kterým není toto chování lhostejné, upozornili ostatní na porušení pokynů. Cestou uzavření expozice jít v tuto chvíli nechceme, klokaní výběh patří mezi nejoblíbenější části zlínské zoo.
25.07.2017 | Monika Šanovská | monika.sanovska@seznam.cz
Dobrý den, koupila jsem si loni 21.4.2016 klubovou kartu a letos novou asi v květnu i s hostem za 800. Akorát mám problém, že tu novou nemůžu nikde najít nevím zda jsem ji ztratila,jde vyřídit nějaká náhradní? Děkuji za Vaši odpověď s pozdravem Monika Šanovská
Odpověď ZOO
Dobrý den, v případě poškození, zničení, ztráty nebo odcizení karty lze vystavit náhradní kartu. Cena náhradní karty činí 100 Kč, platnost náhradní karty bude stejná jako platnost původní karty. O vystavení náhradní karty je nutno požádat písemnou formou prostřednictvím e-mailu. Kontaktní osobou je Ing. Starý, e-mail: stary@zoozlin.eu.
25.07.2017 | Martina Abrlová | martina.pokorna@email.cz
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda nemáte na prodej mladá kuřátka od pštrose emu hnědého. Měla bych zájem a nemohu nikde sehnat. Děkuji za odpověď. S pozdravem M. Abrlová
Odpověď ZOO
Dobrý den, v současné době máme v chovu pouze jednoho samce, mláďata tak neodchováváme. Děkujeme za pochopení.
25.07.2017 | Jana Demlova | jana.dem@seznam.cz
Dobrý den,chci se zeptat jestli je možné uschovat zavazadlo , menší tašku? Chceme navštívit Vaši Zoo a poté dál cestovat do Luhačovic. Děkuji
Odpověď ZOO
Dobrý den, u hlavního vstupu do zoo jsou umístěny úschovné boxy pro příruční zavazadla. Boxy fungují na minci 10 Kč, kterou mechanismus po znovuotevření boxu vrátí.
25.07.2017 | Světlana Ťavodová | s.tavodova@cs.mfcr.cz
Dobrý den, prosím chtěla bych darovat krásnou vodní želvu z důvodů pracovní vytíženosti a myslím, že u Vás ji bude lépe, než v malém akváriu, kde se už skoro nevleze. Děkuji za odpověď neb radu, kam s ní. Pěkný den všem přeje Ťavodová S.
Odpověď ZOO
Dobrý den, děkujeme za nabídku, ale v současné době nemáme pro vaši želvu využití ani vhodné podmínky k jejímu umístění. Zkuste se obrátit na chovatelský portál ifauna.cz nebo akvaristiky ve Vašem okolí.
24.07.2017 | Tomáš Blaženec | tblazenec@gmail.com
dobrí den chci se vas zdeptať ci nechcete rozširiť nápojoví lístok o kofolu.
Odpověď ZOO
Dobrý den, hlavní partner v oblasti studených nealkoholických nápojů byl vybrán na základě veřejné aukce, kterou vyhrála společnost Coca - Cola. Stejná aukce proběhla např. také na dodavatele piva. Děkujeme za pochopení.
23.07.2017 | Michaela Lužná | michaelaluzna@seznam.cz
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli se dá u vás v restauraci bezlepkově najíst. Děkuji. M.Lužná
Odpověď ZOO
Dobrý den, bohužel Vás zklamu, ale striktně bezlepková jídla restaurace v zoo v nabídce nemají. Jedinou možností je domluvit se s personálem restaurace na přípravě jídla z přirozeně bezlepkových surovin, nicméně pokrm se bude připravovat ve společném provozu s "normálními" jídly. Jedinou výjimkou je nabídka bezlepkových dortíků od firmy KONiPRO Svitavy pod značkou JESSY ve stánku u výběhu afrických kopytníků a také v dětském koutku. Návštěvníci mohou zakoupit dortíky jak mražené - děti s alergií je kupují místo zmrzliny, tak chlazené v šesti různých příchutích.
22.07.2017 | Michal Illeš | illesm@seznam.cz
Dobrý den, jaká změna u akvária probíhá u slonů ? Děkuji
Odpověď ZOO
Dobrý den, vyčištění a instalace nového technického zařízení pro filtraci vody.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín