Open Nav

Napište nám

Úvod O nás Napište nám

21.04.2018 | Dana petrakova | daniela.petrakova@post.sk
Dobry den chcela by som sa informovat ohladom letnych taborov vo vasej zoo. Mala by som zaujem o dve miesta cez jul alebo august. Prosim poslite mi blizsie info ohladom organizacie a ceny. Dakujem. Dana petrakova. 0904488903. daniela.petrakova@post.sk
Odpověď ZOO
Dobrý den, přihlašování na celkem 18 turnusů letních příměstských táborů se uskutečnilo ve dvou kolech v únoru a březnu. V tuto chvíli máme všechna místa plně obsazena. Je pravděpodobné, že stejně jako v minulosti i letos někteří přihlášení nakonec svou účast odřeknou a my budeme nabízet volná místa náhradníkům. V případě, že se chcete do seznamu náhradníků zařadit, napište nám na adresu markova@zoozlin.eu . Při obsazování uvolněných míst náhradníky kontaktujeme dle data zaslaných mailů.
19.04.2018 | Stanislava Pajonková | stanam@email.cz
Dobrý den. Děti by hrozně rády viděli Kivi. Už Loni jsme byli velmi zklamaní, že jste pro tak unikátní exemplář nezbudovali noční expozici. Byli jsme odkázáni na noční, či večerní prohlídky, což pro nás z větší dálky a s dětmi úplně není navíc jsme na podzim už žádnou nezastihli. V Kalendáři akcí na tento rok jsem našla pouze červen a navíc ranní prohlídky. Od kolika hodin by tyto ranní prohlídky měly prosím vás být? A budou každý den, nebo to bude jen jeden termín v měsíci? Je nutné se předem objednat? Za informace předem děkuji. S. Pajonková
Odpověď ZOO
Dobrý den, ranní prohlídky zoo a expozice kivi proběhnou v letošním roce v červnu, červenci, srpnu a září. Podrobné informace zveřejníme s dostatečným předstihem na našich webových stránkách a facebookovém profilu zoo. Děkujeme za pochopení.
19.04.2018 | Rohlíková B. | bohdanav@centrum.cz
Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, jak dlouho asi trvá prohlídka Vaší ZOO? Pojedeme k Vám vlakem a autobusem, takže potřebujeme stihnout navazující spoje, tak jen abychom měli představu v kolik hod. k Vám vyrazit a jak dlouho se asi můžeme zdržet prohlídkou ZOO. Děkuji Rohlíková
Odpověď ZOO
Dobrý den, délka prohlídky zoologické zahrady je velmi individuální a záleží na mnoha okolnostech - zda plánujete také návštěvu zámku Lešná, zda přijedete i s dětmi, které nevynechají návštěvu lanového centra a dětského koutku, zda se zúčastníte i komentovaných krmení zvířat....samotná prohlídka zoo zabere přibližně tři hodiny, nicméně někteří návštěvníci stráví v zahradě i celý den.
18.04.2018 | Jiří Pitra | pitra.jiri95@gmail.com
Dobry den, chtel bych se zeptat, zda-li je mozne v kvetnu videt vsechna zvirata. Respektive jestli jsou vsechny pavilony a vybehy otevreny nebo je lepsi Vas navstivit v pozdejsich mesicich. Dekuji a preji hezky den! Pitra
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, v tomto období jsou již otevřeny všechny pavilony i výběhy a všechna zvířata jsou již k vidění ve venkovních expozicích.
17.04.2018 | Lucia Kaštílová | lucia.kastilova08@gmail.com
Dobrý deň, chcem sa opýtať takú drobnosť, či je parkovisko platené? Ďakujem za odpoveď :)
Odpověď ZOO
Dobrý den, parkoviště spadající pod ZOO Zlín jsou bezplatné a jsou označeny jako P1 (u hlavního vstupu), P5 a P6 (u sezónního vstupu). K dispozici jsou i soukromé parkovací plochy, zde je však parkování zpoplatněno.
16.04.2018 | Jiří Svoboda | myval851@seznam.cz
Dobrý den, chováte ještě kraby gecarcinuse? Jestli ano, budou v nějaké expozici? Kdy bude otevřen nový výběh pro slony a expozice pro aligátory?
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, kraby stále máme a jsou umístěni v expozici vedle mořských akvárií v expozici Zátoka rejnoků. Často se zahrabávají a aby bylo možné je pozorovat, je potřeba trpělivost. Výběh pro slony africké i nová expozice pro aligátory budou pravděpodobně dokončeny během léta.
16.04.2018 | Kateřina Jakešová | jakesova.katerina@seznam.cz
Dobrý den, ráda bych se zeptala zda-li budete mít otevřeno ve svátek 8.5. Děkuji
Odpověď ZOO
Dobrý den, ano, zoo bude otevřena a to od 8.30 do 18.00 hodin.
15.04.2018 | Klimek Martin | klimek69@seznam.cz
Dobrý den, rád bych se zeptal na letošní příměstské tábory v ZOO Zlín. S pozdravem Martin Klimek
Odpověď ZOO
Dobrý den, příměstské tábory proběhnou v ZOO Zlín během letních prázdnin i v letošním roce. Přihlašování na celkem 18 turnusů se uskutečnilo ve dvou kolech v únoru a březnu. V tuto chvíli máme všechna místa plně obsazena. Je pravděpodobné, že stejně jako v minulosti i letos někteří přihlášení nakonec svou účast odřeknou a my budeme nabízet volná místa náhradníkům. V případě, že se chcete do seznamu náhradníků zařadit, napište nám na adresu markova@zoozlin.eu . Při obsazování uvolněných míst náhradníky kontaktujeme dle data zaslaných mailů.
15.04.2018 | Michal Illeš | illesm@seznam.cz
Dobrý den, našel jsem rozhovor s Ivo Klikou rok před odchodem ze Zoo. Na dotaz od diváků řekl, že i přes mnoho naplněných přání mít zvířata ve Zlíně ( gorily, žirafy, mravenčeníci atd.), jsou i nenaplněné, třeba australští vombati, výstavba exkluzivního velkého mořského akvária a zajímavou expozici pro člunozobce. Dále, že by si přál rozšíření areálu pro africkou a asijskou faunu k zajištění chovu vzácných kopytníků (konkrétně nosorožců a primátů). Jsou to věci, které by mohly být naplněny ? Karibuni se dělá a vím, že plánujete i primáty, ale dalo by se rozšířit i asijskou faunu ? Na dotaz po možném dožití goril, je jedna z možnosti mít samčí skupinu goril, ale důležitější je rekonstrukce primátů, což u rejnoků byla rekonstrukce. Pokud má být možnost, že v Karibuni bude samčí a později chovná skupina (pokud někdo chce chovnou skupinu, tak americká SSP tento postup doporučuje, podobně jako žirafy) nebo, že by byly 2 lidoopi (bonobo a již zmínění gorily) ? Děkuji za odpověď
Odpověď ZOO
Dobrý den, děkujeme za zprávu. Jak jsme již několikrát uváděli, v tuto chvíli věnujeme veškeré úsilí výstavbě výběhu B pro slony africké v Karibuni, souběžně probíhá projektová příprava nové expozice Jaguar Trek. Děkujeme za pochopení.
14.04.2018 | Michaela | misanek.princezna@centrum.cz
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda letos chystáte akci pro maminky na MD s dětmi do ZOO za korunu? děkuji
Odpověď ZOO
Dobrý den, v letošním roce tuto akci neplánujeme. Děkujeme za pochopení.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín