Open Nav

Austrálie

Úvod Zvířata Expozice Austrálie

Červený písek napodobující „rudé srdce Austrálie“, věrné repliky termitišť, aboriginské malby na pavilonech a budovách, hluboké tóny didgeridoo nesoucí se vzduchem... Během okamžiku vás ze střední Evropy „přeneseme“ až na daleký tajuplný kontinent protinožců.

Stezka běžce emu

Rok otevření: 2003

Průchozí expozice vám nabídne setkání blízké setkání s klokany rudokrkými, emu hnědými a husou kuří. Všichni žijí ve velkém výběhu, který díky červené barvě písečného podkladu věrně napodobuje „rudé srdce Austrálie“. Klokaní skupina se každoročně rozrůstá o řadu mláďat. Kromě typicky zabarvených klokánků u nás přicházejí na svět i bílá mláďata.

 

Psi novoguinejští

Rok otevření: 2012

Psy novoguinejské chová zlínská zoo jako jediná zoo v kontinentální Evropě. Patří mezi nejvzácnější živočišné druhy na světě, přitom vědci je objevili až v 50. letech 20. století. Mají řadu unikátních vlastností, z nichž tu nejtypičtější vystihuje anglický název - "singing dog" neboli zpívající pes. Jejich hlasový projev skutečně připomíná zpěv. V prostorném výběhu uvidíte samce Sepíka a samičku Bismarck.

Labutě a pelikáni

Rok otevření: 2001

Přírodní jezírko půlkruhovitého tvaru prošlo v roce 2015 výraznou proměnou. Doplnily jej nápaditě pojaté ostrůvky a zbrusu nová výsadba. Královnou celé expozice je skutečný symbol Austrálie – labuť černá. Tento druh je velmi otužilý, labutě uvidíte i v zimních měsících. V teplejším období roku jim společnost dělají pelikáni australští, kteří zimu tráví v chovatelském zázemí.

zůstAňtE s nÁmi v kOntAktu

JaK do zoO?

Výběrová řízení Poskytnuté dotace Povinné informace

Zřizovatel zoo je statutární město Zlín